Oglądając telewizję śniadaniową, wiadomości czy jakiekolwiek programy publicystyczne, możemy zauważyć pewien trend. Coraz więcej mężczyzn decyduje się na modne połączenie stylizacyjne, czyli golf plus marynarka. Czy warto to naśladować?
6-modified-e1425314173419Golf i marynarka to najmodniejsze zestawienie roku 2016 i 2017. Ciekawe połączenie wygody, jaką daje golf z elegancją klasycznej lub casualowej marynarki przypadło już do gustu wielu osobom. Jakich zasad powinniśmy przestrzegać, chcąc wprowadzić ten trend do własnego, codziennego wizerunku?
W takim zestawieniu ubrań najważniejsze jest to, by marynarka i golf nie były wykonane z takich samych pod względem kolorystycznym materiałów. Dobre rozwiązanie to ciemniejszy golf i jaśniejsza marynarka lub odwrotnie. W obydwu przypadkach nie tylko zwrócimy uwagę na to zestawienie, ale również wyszczuplimy optycznie sylwetkę. Szczególnie, jeśli zdecydujemy się na noszenie rozpiętej marynarki.

A co założyć na dół?

Oczywiście spodnie. Lepiej wybrać jakieś w casualowym stylu lub stricte eleganckie, ponieważ prawidłowe dopasowanie spodni jeansowych do marynarki z golfem nie jest takie proste. I tutaj muszę dodać, że golf koniecznie trzeba włożyć za spodnie, a całość uwieńczyć porządnym, najlepiej skórzanym paskiem. Golf wypuszczony swobodnie poza spodnie, zaburzy prawidłowe proporcje sylwetki i sprawi, że będziemy wyglądać niekorzystnie.
Trzeba pamiętać, że golf i marynarka nie zawsze do siebie pasują. Najprostszym rozwiązaniem jest zestawienie dwóch gładkich materiałów. Trochę więcej problemów i zachodu przyniesie nam dopasowywanie na przykład kraciastej marynarki do swetra z golfem posiadającego wyraźni splot. Najlepiej postawić na bardzo cienki, gładki i jednolity kolorystycznie golf oraz wyprofilowaną casualową marynarkę najlepiej w modelu slim. Wtedy nie musimy się dodatkowo przejmować tym, czy golf w porównaniu do marynarki nie jest za gruby, za ciężki.
Choć początkowo golf nie stanowił synonimu elegancji, ponieważ został stworzony dla sportowców, których miał chronić przed zimnem, to teraz w połączeniu z marynarką stworzył casualowy, modny zestaw, który na pewno wyróżnia się pod względem prezentowanej klasy.

Źródło obrazka: http://4gentleman.pl/jak-na-luzie-nosic-marynarke-golf-i-marynarka-w-krate/

Written by Martyna