Chyba żadna kobieta nie wyobraża sobie zimy bez kozaków. To właśnie dzięki nim nie marzniemy w mroźne dni. Każda kobieta chce jednak wyglądać dobrze i kozaki oprócz tego, że mają nas grzać, muszą również wyglądać dobrze. Mają podkreślać to, co dobre i tuszować to, czym niekoniecznie chcemy się afiszować. A zatem jak dobrać kozaki do figury?

 

Kozaki a grubość łydki

 

Wybierając kozaki szczególne znaczenie ma grubość łydki, na które ma zostać założona cholewka. Panie o szczupłych nogach mogą wybierać w zasadzie do woli. Ich nogi będą się dobrze prezentować zarówno w kozakach do kolan, jak i tych do połowy łydki. Muszą one jednak uważać, żeby cholewka była dopasowana do grubości łydki. Co prawda zbyt ciasna im raczej nie grozi, ale zbyt szeroka może sprawić, że kobieta będzie wyglądać w nich jak kot w butach. Idealnie by było, gdyby w bucie pozostał 1-2 cm, luzu.

 

Zdecydowanie trudniej mają panie z grubszymi łydkami. Dobierając kozaki do grubszej łydki należy zwrócić uwagę na to, żeby cholewka była wystarczająco szeroka. Na siłę wbijając w nią nogę można sprawić, że na górze buta powstanie bardzo nieestetyczna fałdka tłuszczu. Paniom, które obawiają się tego typu problemów polecamy kozaki z gumowymi wstawkami. Dzięki nim cholewka dopasuje się do szerokości łydki i nie będzie problemu z „wylewaniem” się nogi z butów.

 

Panie o grubszej łydce muszą zapomnieć o kozakach do pół łydki, które dodatkowo poszerzyłyby łydkę w miejscu, w którym i tak jest dość szeroka. Dla nich najlepszym rozwiązaniem będą kozaki pod kolano. Dobrze by było, żeby posiadały również takie elementy jak pionowe suwaki czy inne linie, które optycznie wyszczuplą nogi.

1410705_1200_a

Na obcasie czy na płaskim?

 

Drugie pytanie, które ciśnie się na usta paniom, gdy mówimy o tym, jak dobrać kozaki, dotyczy ich obcasa. Po raz kolejny pełną dowolność w wyborze mają wysokie i szczupłe panie. One będą dobrze wyglądać zarówno na płaskim, jak i na wysokim obcasie. Paniom szczupłym, ale niższym polecamy kozaki na obcasie, które dodadzą im kilku centymetrów.

 

Obcasy powinny wybierać również panie o pełniejszych kształtach. To dzięki nim uda się optycznie wydłużyć nogi, które przez to wydadzą się smuklejsze. Należy jednak pamiętać, żeby wybierać obcasy dopasowane do masywności sylwetki. Panie o grubych łydkach w kozakach na szpilkach będą wyglądać dziwnie, a cała stylizacja może sprawiać wrażenie niewyważonej. Zdecydowanie lepiej w ich przypadku będzie wybrać kozaki na słupku czy nawet na koturnie. Dodatkową zaletą takiego wyboru jest większy komfort i wygoda noszenia.

 

Dla kogo kozaki muszkieterki?

 

Pisząc o kozakach chcemy dodać również kilka słów na temat kozaków – muszkieterek. Są to bardzo wysokie kozaki za kolano, często z wywijaną nogawką, które swoją nazwę zawdzięczają podobieństwu do obuwia używanego przez francuskich muszkieterów. Od kilku sezonów są one obecne w świecie mody i wiele pań zadaje sobie pytanie kto może nosić muszkieterki.

 

Otóż w muszkieterkach najlepiej będą wyglądać panie z pięknymi smukłymi nogami. Takie buty zwracają bowiem szczególną uwagę na nogi i powinny je nosić tylko kobiety, które mają się czym pochwalić. Zwykle są one zestawiane z krótką sukienką – tuniką albo z krótkimi spodenkami.

 

Muszkieterki nie nadają się dla pań z grubszymi nogami, które mają nawet niewielki nadbagaż kilogramów. Takie panie powinny raczej odciągać uwagę od nóg i stosować elementy wydłużające sylwetkę, a muszkieterki z pewnością do nich nie należą.

 

Z czym nosić kozaki, żeby zatuszować mankamenty figury?

 

Sporo ograniczeń w dobieraniu kozaków mają panie z nieco grubszymi łydkami. Oprócz tego, że mogą one zatuszować pewne niedoskonałości wybierając kozaki pod kolano, na obcasie i z pionowymi ozdobami, to mogą one również skorzystać z odpowiedniego dobierania garderoby.

 

Jeśli jesteś w tej grupie, to nie staraj się na siłę upychać do kozaków jeansów. Efekt z pewnością nie będzie zachwycający. Jeśli chcesz ubrać spodnie, to wybierz dopasowane legginsy, najlepiej w ciemnym kolorze. Pomogą one optycznie wyszczuplić nogi.

 

Kozaki możesz również nosić do spódnic czy sukienek. Wówczas najlepiej by było, żeby miały one długość do kolana. Dzięki temu noga będzie wyglądała zgrabnie i szczupło.

Written by Martyna