Oglądając różne zagraniczne filmy często zauważamy, jak pięknie może wyglądać kobieta w eleganckiej biznesowej spódnicy ołówkowej. Czasami nawet zazdrościmy aktorkom figury i tego jak efektownie prezentują się w takim ubraniu. A niewiele z nas wie, że spódnica ołówkowa to taki model, który pasuje niemalże do każdej sylwetki i wbrew pozorom, większość kobiet wygląda w nich bardzo dobrze.

4BE21B035-Q11@8

Spódnica ołówkowa – dla każdej kobiety?

Kobiety najczęściej nawet nie sięgają po spódnice ołówkowe, ponieważ uważają, że są one tylko dla osób wysokich, szczupłych i posiadających wyjątkowo zgrabne nogi. Nie jest to do końca prawdą. Trzeba przyznać, że ołówkowa spódnica podkreśla brzuch, więc jeśli w tym rejonie mamy kilka dodatkowych kilogramów, to może ona nie być najlepszym rozwiązaniem, chyba że pod nią założymy dobrą bieliznę modelującą. Ważne jest również to, by do spódnicy ołówkowej zawsze zakładać buty na obcasie, a najlepiej szpilki. Ewentualnie można zdecydować się na koturny, ale najlepiej na takie modele, gdzie te koturny są dość wąskie. Ołówkowej spódnicy pod żadnym pozorem nie zakładamy do obuwia na płaskiej podeszwie.

Odpowiednia długość spódnicy ołówkowej

Spódnica ołówkowa może kończyć się przed kolanem, w połowie kolana lub centymetr za nim. Który model jest najlepszy? To zależy od konkretnej sylwetki. Najlepiej sprawdzić na sobie każdy model, by przekonać się, w którym wyglądamy i czujemy się najlepiej. Wśród tych trzech modeli jest jeden, który pasuje do prawie każdej sylwetki i jest dobrym rozwiązaniem na pierwsze tego typu zakupy – jest to spódnica sięgająca przed kolano.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie spódnicy ołówkowej?

Spódnica ołówkowa jest wąska, ale powinna być również wygodna. Większość modeli posiada z tyłu rozporek, dzięki czemu chodzenie i siadanie w takie spódnicy jest bardzo komfortowe. W sklepach są też modele bez tego rozporka – zazwyczaj wykonano je z materiału z domieszką stretchu, co również gwarantuje swobodne poruszanie się.

Spódnica ołówkowa to z zasady spódnica z wysokim stanem, ale również w tej kwestii występują różne modele. Większość spódnic kończy się w talii, ale są też takie, które sięgają powyżej pępka. Trzeba zawsze pamiętać, że w spódnicy ołówkowej najważniejszy jest właśnie jej krój. W związku z tym, każdą bluzkę zawsze wkładamy do środka spódnicy, by nie ukrywać największej zalety naszej stylizacji.

Kto nie powinien nosić spódnic ołówkowych?

Istnieją takie sylwetki, na których spódnica ołówkowa nie wygląda dobrze. Mam namyśli wszystkie osoby, które posiadają masywne łydki. Spódnica ołówkowa kończy się w okolicy kolan, dlatego będzie podkreślać kształt łydek, więc wszystkie kobiety, które nie są z tej części ciała do końca zadowolone, powinny zrezygnować z takiego modelu.

Kobiety posiadające masywne nogi i łydki najczęściej noszą spodnie. Myślą, że nie mają innego wyboru. Zazwyczaj mają też problem ze znalezieniem takiego modelu spódnicy lub sukienki, w którym będą się dobrze prezentować. W związku z tym postanowiłam przygotować kolejny wpis, który właśnie poświęcę temu zagadnieniu. Zapraszam do lektury!

Źródło:

https://www.zalando.pl/benetton-dluga-spodnica-black-4be21b035-q11.html

https://www.spartoo.pl/Spodnice-damskie-st-10617-10508-0.php

Written by Martyna