walizka davide jones spartoo 2

Walizka David Jones RERIN, źrodło: spartoo.pl

W tym roku postanowiłam zrezygnować z majówki, biorąc kilka dodatkowych zmian w pracy. Zamiast tego wylecę pod koniec maja na 5 dni na Cypr. A to wszystko dzięki niezwykle tanim biletom lotniczym, które udało mi się znaleźć jeszcze pod koniec marca.

Choć bardzo zależało mi na maksymalnym ograniczeniu kosztów związanych z tym wyjazdem, to jednej rzeczy w swoim planie nie przewidziałam. Konieczności zakupu torby podróżnej. Jak to jest możliwe? Po prostu wyleciało mi z głowy, że moja stara kilkuletnia torba nie przeżyła ostatniego spotkania z taśmą na lotnisku i teraz po prostu nie mam się w co spakować. Ze względu na to, że jest to wyjazd niskobudżetowy, to nie wykupiłam bagażu głównego. W związku z tym zaczęłam szukać jakiejś taniej, ale solidnej walizki kabinowej.

Na samym początku odwiedziłam największy i najpopularniejszy w Polsce serwis aukcyjny. Najtańsze walizki kosztowały z przesyłką około 70 złotych, jednak były wyjątkowo staromodne, źle wykończone, ewidentnie wyglądające na tanie i raczej niewytrzymałe. Obawiałam się czy przeżyją chociażby jedną podróż. Nieco droższe (tj. cena pomiędzy 120 -180 złotych) były inne modele, zazwyczaj też nieznanych firm. Choć cena była atrakcyjna, to nie zdecydowałam się ich kupić, ponieważ w walizce najważniejsze są stabilne mocowania, wytrzymały zamek oraz bardzo dobre koła. Nie znając danej firmy trudno to ocenić.

Postanowiłam przewertować prawie cały Internet w poszukiwaniu walizek dobrych firm, ale w przystępnej cenie. Po prostu szukałam jak najlepszej promocji. I udało mi się znaleźć produkty marki David Jones w bardzo niskich cenach w sklepie internetowym spartoo.pl. Zazwyczaj ich cena była obniżona o nawet 100 złotych, co sprawiło, że kupiłam sobie solidną walizkę kabinową za jedyne 150 złotych. Jest to walizka twarda, czyli nie jest wykonana z materiału z zewnątrz, jak miało to miejsce w starszych modelach. Wygląda nowocześnie i elegancko, a dodatkowo posiada kilka niezwykle przydatnych rozwiązań, czyli rączkę teleskopową, przegrodę rozdzielającą, uchwyt do noszenia w pionie i pasek, który stabilnie trzyma ubrania w jednym miejscu.

A Wy jakie macie walizki? Koniecznie pochwalcie się w komentarzach!

Written by Martyna