girl-1472191_1280

Mówi się, że brunetki, czyli panie o brązowych włosach, mogą chodzić we wszystkich kolorach tęczy. W rzeczywistości zasada ta wcale nie jest taka oczywista, bo termin brunetka odnosi się zarówno do pani z jasnymi brązowymi włosami z miedzianymi odblaskami, jak również do pań o włosach bardzo ciemnych, niemal czarnych. A zatem jakie kolory dla brunetek będą najlepsze?

Kolory ubrań dla brunetek

Jak już we wstępie wspomniano, różnice pomiędzy kolorem włosów brunetek są znaczące. Podobne różnice występują również w ich karnacji. Brunetki z jasnobrązowymi włosami najczęściej mają jasną karnację, gdzieniegdzie upstrzoną piegami oraz zielone lub piwne oczy. Te z włosami ciemniejszymi, mają cerę porcelanową, a czasem nawet oliwkową oraz szare, szaro-zielone czy piwne oczy. Te dwa typy urody różnią się sporo od siebie i to od nich zależy wybór kolorów ubrań.

Brunetki z jasnymi włosami, bywają nazywane brunetkami ciepłymi, co oznacza, że dobrze im będzie we wszystkich barwach jesieni. Świetnie nadadzą się więc dla nich odcienie pomarańczu, brązu, ciemnej, zgaszonej czerwieni i zieleni. To właśnie dla pani o takim typie urody nadają się kolory rdzawe, ceglaste czy miedziane.

Ciepła brunetka powinna raczej unikać barw zimnych, w tym również czerni i bieli, które nie pasują do jej jasnej karnacji. Ubrana w takie kolory brunetka będzie wyglądać jak osoba chora, smutna, bez życia.

Natomiast panie z ciemniejszymi włosami, o zimnym typie urody, bez przeszkód mogą ubierać wszelkie barwy zimne. Świetnie sprawdzą się klasycznie zestawiona biel i czerń oraz mocne fiolety, purpury, kobalt, granat i grafit. Zdecydowanie nie polecamy wybierać barw jesieni, bo w kolorach tych zimna brunetka będzie wyglądać bardzo niekorzystnie.

Brunetki o zimnym typie urody powinny za to zdecydowanie unikać barw pastelowych, takich jak delikatne róże, błękity czy zielenie. Będą w nich wyglądać mdło i nijako, bo kolor ten zleje się z ich porcelanową karnacją.

Kolory szminek dla brunetek

Skoro już powiedzieliśmy, jakie kolory ubrań dla brunetek będą wyglądać najlepiej, to czas na dobranie odpowiednich kosmetyków. Pamiętajmy, że kolor szminki powinien korespondować z typem urody. Dlatego ciepłe brunetki powinny wybierać szminki w ciepłych barwach. Na pewno będą one dobrze wyglądać w odcieniach pomarańczu, miedzi, delikatnego brązu. Jeśli zamarzy im się ognista czerwień, to niech wybiorą tę ciepłą, bo tylko wtedy szminka podkreśli ich niezwykłą urodę.

Natomiast brunetki o zimnym typie urody mogą swobodnie wybierać wszelkie odcienie mocnego różu, kolory purpurowe czy amarantowe. Ważne, żeby kolory te mieściły się w chłodnej palecie barw, bo tylko taka będzie podkreślać kontrastowy typ urody brunetki. Nie dla nich jednak delikatne kolory typu perłowy róż – podobnie jak pastele, nie będą one korespondowały z tym kontrastowym typem urody.

szminki-dla-brunetek

Szminki dla brunetek, źródło: milionkobiet.pl

Dodaj twarzy koloru czyli kolor różu dla brunetek

Wbrew pozorom dobór odpowiedniego koloru różu dla brunetek nie jest łatwy. Mimo że ciepłe brunetki dobrze wyglądają ubrane z ceglaste czy pomarańczowe barwy, to wcale nie znaczy, że mają wybierać róż właśnie w tym kolorze. Taka kolorystyka na twarzy może ciepłą brunetkę postarzyć i niepotrzebnie dodać jej lat. Zdecydowanie lepiej wybrać odcienie różane, delikatnie wpadające w brąz. Dzięki nim uda się podkreślić kości policzkowe i nadać twarzy świeżości.

Kolorowy zawrót głowy – wybierz cienie

Wybierając cienie do powiek brunetki mogą sobie pozwolić na szaleństwo. Mogą bowiem wybrać zarówno delikatne brązy, zgaszone zielenie, odcienie szarości czy kobaltu, jak i odrobinę żółci czy pomarańczu, które delikatnie rozświetlą powiekę.

Tym razem jednak, oprócz ogólnego typu urody, a więc tego, czy mamy do czynienia z brunetką ciepłą czy zimną, wpływ na ostateczny wybór barwy cieni ma również kolor oka. Panie z oczami zielonymi powinny wybierać barwy z palety brązowej, te z oczami piwnymi mogą iść w kierunku zieleni, a panie niebieskookie najlepiej będą wyglądać w odcieniach szarości.

Inne dodatki dla brunetek

Skoro omówiliśmy już kolory ubrań dla brunetek oraz makijaż, jaki będzie podkreślał ich niezwykłą urodę, czas powiedzieć parę słów o innych dodatkach. Mamy tu na myśli między innymi oprawki do okularów i biżuterię. Zacznijmy zatem od tego jaki kolor oprawek dla brunetek będzie najlepszy.

Czasy, gdy oprawki miały być niemal niewidoczne już dawno minęły. Teraz królują oprawki grubsze i dobrze widoczne, a ich właściwy dobór może być przysłowiową kropką nad i, która dopełni całej stylizacji. Wybierając je należy jednak pamiętać, że oprawki to nie jest coś, co zmieniamy za każdym razem, gdy zmieniamy swój outfit. Muszą więc one być w miarę uniwersalne, co wcale nie znaczy, że mogą być nudne.

Ciepłe brunetki mogą swobodnie wybierać oprawki w odcieniach miedzi, złota, jasnego brązu czy zieleni. Będą one idealnie korespondowały z ich typem urody i podkreślą jej walory. Natomiast panie o zimnym typie urody zdecydowanie lepiej będą wyglądały w oprawkach czarnych, kobaltowych, w odcieniach granatu. Panie odważniejsze mogą pokusić się o wybór oprawek białych, zwłaszcza wtedy, gdy mają ciemne oczy. Wówczas biel oprawek podkreśli kontrastowy typ urody i z pewnością będzie dodatkiem mocno przykuwającym uwagę. Świetnym pomysłem będzie również wybór oprawek w odcieniach mocnej czerwieni, które podkreślą mocny temperament ich właścicielki.

Na koniec chcemy dodać jeszcze kilka słów na temat biżuterii. Brunetki są w bardzo komfortowej sytuacji, bo mogą nosić zarówno biżuterię srebrną jak i złotą. Dobrze wyglądają również zakładając biżuterię kolorową, szczególnie wtedy, gdy jest ona w intensywnych barwach. Przy doborze koloru biżuterii należy się kierować podobnymi zasadami, jak przy doborze koloru ubrań. Choć lepiej dobierać je do stylizacji na zasadzie kontrastu. Dzięki temu będą widocznym akcentem w danej stylizacji, który doda jej charakteru.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł wyjaśnił Wam jakie kolory dla brunetki będą najlepsze. Pamiętajcie jednak, że najważniejsze na początku jest odkrycie, czy należycie do ciepłych czy zimnych typów urody. Ich odpowiednie zdefiniowanie, a następnie dobieranie barw zgodnie z opisanymi zasadami będzie kluczem do kompletowania stylizacji podkreślających urodę.

Written by Martyna