Od kilku dni mamy już tak wysokie temperatury, że większość ubrań, które nosiliśmy jeszcze kilka tygodni temu, odstawiamy na bok. Z dna szafy wyciągamy typowo wiosenną odzież i lekkie obuwie, zastanawiając się, które rzeczy z poprzedniego sezonu będziemy mogli nosić również w tym. Odpowiedź znajdziecie w dzisiejszym wpisie. Zapraszam!

Nie powiem, które ubrania możecie zostawić, bo po prostu nie wiem w co wyposażona jest wasza szafa. Ale za to zdradzę, co będzie modne wiosną i latem 2017. To chyba w zupełności wystarczy.

Moda na wiosnę i lato 2017

Niewiele osób wie, że najbliższe sezony będą bazować na klasyce, dlatego nie musimy zmieniać całej szafy. Wystarczy dokupić kilka ubrań, które wręcz krzyczą, że są trendy, aby zawsze wyglądać bardzo modnie. Korzystając z nich i z klasycznych ciuchów, które już mamy w swojej szafie, będziemy mogli stworzyć setki ciekawych stylizacji.

Wiosną i latem 2017 roku dominować będzie klasyka z lekką nowoczesnością. Przede wszystkim zmieni się paleta barw, przez co ubiegłoroczne pastele odejdą w zapomnienie. Jednak pewnie wiele z was, a głównie zwolenniczki romantycznego stylu, nadal będą gdzieś te pastelowe ubrania i dodatki stosować. I bardzo dobrze! Nigdy nie podążajmy ślepo za modą. Inspirujmy się nią, wciąż zachowując swój indywidualny styl.

Geometria i romantyczne wzory

Kreatorzy trendów w modzie bardzo łaskawie potraktowali nas w ten sezon, ponieważ dali nam dwie różne możliwości, czyli minimalistyczne i geometryczne wzory, jak i romantyczne zdobienia. Dzięki temu każda kobieta będzie w stanie stworzyć modny wizerunek, nie wyrzekając się własnego charakteru. Podobnie jest z kolorami. Najmodniejsze będą bardzo soczyste i optymistyczne barwy, jak niebieski, lazurowy, żółty, zielony, brzoskwiniowy, czerwony, turkusowy itd. Jednak jeśli ktoś w swojej stylizacji zastosuje również elementy w stonowanych kolorach lub pastelach, to nie będzie to źle widziane. Ale warto pamiętać, że w najbliższych miesiącach wyraziste kolory to podstawa.

Klasyka i elegancja + casual

Przeglądając propozycję najlepszych projektantów, można zauważyć jedną rzecz. Większość z tych stylizacji to idealne rozwiązania do biura lub dla osób, które kochają casualowy czy nawet bardziej elegancki styl. Osobiście bardzo mi to odpowiada. Przez większość dni w tygodniu właśnie tak się noszę. Bez względu na okazję.

A co z ubraniami w marynarskim stylu?

W ubiegłych letnich sezonach dominowały ubrania w marynarskim stylu. Niektóre przypominały go tylko kolorem, a inne również wzornictwem. Czy w tym roku będziemy je jeszcze nosić? I tak, i nie. Na pewno nie będą uznawana za wybitnie trendy, ale jeszcze nie przejdą do grupy ubrań, które są już passe. Jeśli w ubiegłych sezonach zdążyliście się zakochać w marynarskim stylu, to bez wyrzutów sumienia nadal możecie tworzyć tego typu stylizacje.

Co myślicie o trendach w modzie na najbliższe miesiące? Przypadły Wam do gustu? Koniecznie przeczytajcie też mój kolejny artykuł, w którym zdradzę, jaki motyw będzie tej wiosny number 1!

Written by Martyna