Spódnica ołówkowa z czym nosić? Z pewnością ten model to ciężki kaliber w ręku każdej kobiety. Pięknie podkreśla kobiece kształty – nogi, pośladki i płaski brzuch. Niezawodna na randce, jest również klasycznym strojem biznesowym, prawdziwym znakiem rozpoznawczym każdej businesswoman z krwi i kości. Niestety nie pasuje do każdego i nie jest na każdą okazję, a wybranie tego jedynego modelu może nam nastręczać znacznych trudności. Jaka jest idealna spódnica ołówkowa? Z czym nosić i zestawiać ten model? Na co uważać? Podpowiadamy!

ołówkowa

Spódnica ołówkowa – jak wybrać odpowiednią dla siebie?

Niestety, spódnica ołówkowa wymaga idealnych kształtów lub ogromnej pewności siebie. Bardzo uwydatnia wszelkie wady sylwetki, przede wszystkim odstający brzuch i płaskie pośladki. Najlepiej wyglądają w niej młode i szczupłe kobiety, o długich nogach i krągłych pośladkach, które ten typ spódnicy znakomicie podkreśla. Nie oznacza to, że powinnyśmy się go całkowicie wyrzec, warto jednak zdawać sobie z tego sprawę i starać się zrównoważyć efekt sprytnie dobranymi dodatkami.

Na co zwracać uwagę?

Spódnica ołówkowa musi być dopasowana, ale nie może być też zbyt obcisła, bo wygląda to nieestetycznie. Należy koniecznie zwrócić uwagę, z jakich materiałów jest wykonana – spódnica z cienkiej tkaniny sprawi, że bielizna będzie się odznaczać – trzeba będzie więc przemyśleć dodatkowy zakup bielizny bezszwowej, aby zakryć ten mankament.

ołówkowa2

Wybierajmy spódnicę ołówkową, która ma z tyłu odpowiednie rozcięcie, co ułatwia chodzenie, nie ograniczając aż tak bardzo naszej swobody ruchów. Spódnica z dodatkiem stretchu będzie na pewno dużo wygodniejsza niż model, w którym go brakuje. Ponadto ołówkowe spódnice mają różne wysokości – im bardziej chcesz podkreślić talię, tym wyższy stan powinnaś wybrać.

Spódnica ołówkowa – z czym nosić?

Ze szpilkami! To absolutna podstawa. Szpilki wydłużają nogi i sprawiają, że pupa wygląda dużo bardziej korzystnie – jest napięta i podniesiona. Ołówkowa spódnica i wysokie szpilki to duet idealny. Ten rodzaj spódnicy jest bardzo elegancki, najlepiej więc pasuje do niego żakiet do linii bioder, ewentualnie skórzana ramoneska, jeśli chcemy dodać stylizacji trochę pazura. W towarzystwie ołówkowej spódnicy nie powinien pokazać się kardigan, ponieważ zasłania pośladki, które przecież tak chcemy podkreślić. Jeśli chodzi o koszulki, mamy pełne spektrum wyboru – spódnica wygląda dobrze z białym t-shirtem, elegancką koszulą, ozdobną bluzką. Ważne, żeby była lejąca i wkładana do spódnicy – jeśli tego nie zrobimy, tylko zepsujemy efekt.

ołówkowa4

Ołówkowa spódnica jest absolutnie ponadczasowa. Idealna do pracy, świetnie wygląda również w mniej oficjalnych sytuacjach, np. na randce czy uroczystym spotkaniu w gronie najbliższych. Warto dobrać ją odpowiednio nie tylko rozmiarem, ale również modelem – nie każdy pasuje do każdej okazji. Klasyka, szyk i elegancja w jednym sprawia, że ołówkowa spódnica to niemal obowiązkowy element w każdej kobiecej szafie. Nie pasuje jednak dla każdego, dlatego w zakupie należy kierować się rozwagą i znać się na dodatkach, które zamaskują to co trzeba. Powodzenia!

Written by Martyna