Figura figurze nie jest równa. Choć zazwyczaj możemy rozróżnić pewne typy sylwetki (np. jabłko, gruszka, klepsydra), to istnieją też takie kobiety, które są ogólnie zadowolone ze swojego ciała, ale zauważają w nim też pewne wady, na przykład w postaci masywnych nóg lub samych łydek.

shoes-1024204_1280W Internecie brakuje przydatnych artykułów, które doradzałyby kobietom o takiej sylwetce, jak się powinny ubierać. Zazwyczaj wszędzie czytamy porady dotyczące standardowych typów sylwetki, jakbyśmy zupełnie zapominali o tym, że wiele osób narzeka tylko na jedną część swojego ciała, jak na przykład duże łydki i duże ramiona. Postanowiłam to zmienić i przygotowałam dzisiejszy wpis na temat masywnych łydek.

Masywne nogi i łydki – jakie ubrania nosić?

Kobiety posiadające masywne łydki zazwyczaj się ich wstydzą i zakrywają je pod długimi spodniami. Dodatkową bolączką w całej tej sytuacji jest również to, że masywne łydki są oporne na wszelkiego rodzaju diety odchudzające i ćwiczenia. Co więcej, nawet zwykła jazda na rowerze może je dodatkowo powiększyć. Na szczęście istnieją pewne metody, które pozwalają zakamuflować lub odwrócić uwagę od masywnych łydek.

Za pomocą odpowiednio dobranych ubrań można optycznie wyszczuplić masywne łydki. Na pewno warto zrezygnować z rybaczek i bojówek sięgających przed kolano. Równie złym rozwiązaniem są bardzo obcisłe spodnie ze zwężanymi nogawkami, które zazwyczaj też podkreślają łydki. Lepszym rozwiązaniem są spodnie z wysokim stanem lub prostą czy lekko rozszerzoną nogawką.

Natomiast jeśli chodzi o sukienki i spódnice, to w przypadku masywnych łydek najlepiej sprawdzą się rozkloszowane modele lub sukienki w kształcie litery A. Łydki w takich ubraniach wyglądają na zdecydowanie smuklejsze.

Jakie buty dla kobiet z masywnymi łydkami?

Kobiety niezadowolone z wyglądu swoich łydek powinny zdać sobie sprawę z tego, jak dobrą robotę może zrobić odpowiednio dobrane obuwie. Jakie buty będą dla nich najlepsze? Na pewno wszelkiego rodzaju koturny, ale takie, które nie posiadają zapięcia na kostce lub wiązania na łydce. Dobrze spisują się też klasyczne czółenka na obcasie. Niestety w tym przypadku nie wszystkie szpilki będą odpowiednie, ponieważ wyjątkowo cienka szpilka choć podnosi i wysmukla cała sylwetkę, to także zwraca wagę na masywne łydki.

Written by Martyna