Przed rozpoczęciem każdego roku akademickiego, wiele kobiet ma ten sam dylemat, czyli: Jaką torebkę kupić? Nie od dzisiaj wiadomo, że torebka dla studentki to jeden z najważniejszych przedmiotów, który musi pomieścić nie tylko wszystkie typowo kobiecie akcesoria, ale również książki i notatki. A przy tym jeszcze modnie i nowocześnie wyglądać.

Przez kilka lat studiów nauczyłam się wybierać torebki idealne i tą wiedzą się teraz z Wami chętnie podzielę. Torebka idealna to przede wszystkim niezwykle trwała rzecz, która udźwignie tonę papieru i wytrzyma przypadkowe zalanie kawą, napojem czy niedokręconym kosmetykiem.

purse-1031547_1280

Trzy idealne torebki na uczelnię

1. Torebka typu kuferek

Niezwykłą zaletą tego typu torebki jest to, że stanowi doskonałe miejsce do przechowywania notatek i skserowanych kartek. Jest dość twarda, stabilna i sztywna, dzięki czemu nie musimy się obawiać o to, że nasze notatki zostaną pogięte lub zniszczone. Torebka kuferek również rewelacyjnie wygląda. Jak dla mnie, to najpiękniejszy model na rynku! Kolejną jej zaletą jest to, że można ją nosić zarówno w ręce, jak i zawieszoną na ramieniu na długim pasku. Torebki kuferki mają zazwyczaj też dużo przegródek, przez co są niezwykle ergonomiczne i praktyczne. Jednym słowem, idealne na uczelnię!

2. Torebka typu worek

Torebka worek jest nie tylko równie pojemna jak kuferek, ale przede wszystkim bardzo praktyczna. Na uczelnię zazwyczaj ubieramy się w stylu casualowym lub sportowym, a ona właśnie do takich stylizacji pasuje najlepiej. Choć modna jest dopiero od kilku sezonów, to już zyskała szerokie grono wiernych fanek.

3. Torebka listonoszka

Listonoszka to nieco mniejsza torebka, ale mieszcząca format A4, więc również sprawdzi się na uczelni. Niestety, nie ma w środku zbyt dużo miejsca, dlatego warto ją nosić w luźniejsze dni w szkole, kiedy nie trzeba brać ze sobą zbyt wielu materiałów. Główną jej zaletą jest na pewno to, że większość tego typu modeli dostępnych na rynku posiada opcję dopasowywania pojemności torebki do danej sytuacji. Jest to możliwe dzięki temu, że na prawie całym jej obwodzie jest poprowadzony zamek błyskawiczny, który gdy jest rozsunięty, to umożliwia zapakowanie do torebki większej ilości rzeczy, niż jak jest zasunięty. Dzięki temu, w każdym momencie możemy dostosować pojemność torebki do naszych aktualnych potrzeb, zmieniając bardziej pojemną torebkę w szczuplejszą, na przykład wieczorową.

Written by Martyna